Saturday, December 31, 2016

Our December's #Expenses While #RVing



Did up our usual expenses for December. We don't calculate everything in- like doggy daycare if Jake needs it when we're out of town or hair cuts or internet. We only are watching a few catagories for our own benefit. 


We will list in US $$ below our month's expenses in various catagories for December as well as what we spent in November. ( Expenses for 2 adults and a Yorkie that can eat us out of house and home somedays!)

Groceries:
December- $421.23 US-                              November- $426.94 US

Gas for RV:
(This is really dependant on where we travel of course)
December- $300 US                                     November- $430.13 US

Gas for SUV:
December - $111 US                                    November- $85  US

Camping:
December- $0 ( anywhere we found to park and camp was free)             November- $162.29 (Vegas)


Propane:
December- $93.28 US ( was cooler and used furnace more)                    November - $31.15

Laundry:
December-$15                                                November-$24.75

Take out:
December $86.89 ( this I'm not proud of- I think it's Gerry eating too much-LOL)                             November- $26.23


Comment Page :

2 comments:

Ruth said...

Looks like overall you did better in December than November. We put up our expenses for December as well but we include everything that we spend, that way others have a better idea of the cost of living when traveling and RVing and what it all entails.

www.travelwithkevinandruth.com

Monique Fullowka said...

Totally agree!

Post a Comment