Sunday, July 10, 2011

Today's Quick Tip

Big savings when you buy in bulk.

I bought a warehouse package of hamburger today for $11 and split it into 5 separate freezer bags.Each of those same sized packages we froze would have cost us between $5.50-$6 a package if bought individually.This was they only costed us about $2 each. Super savings!

Consider buying bulk and save money!
Comment Page :


VickieB said...

That's the kind of thing we do

Post a Comment